Jak Płacić mniejsze składki ZUS? Optymalizacja ZUS - Słowacja! Jak nie płacić ZUS

Optymalizacja składek ZUS dla firm!

Jak płacić mniejszy ZUS?

Większość osób, które nie płacą ZUS-u prowadząc legalnie działalność w Polsce, robi to ponieważ takie rozwiązanie pozwala im zaoszczędzić nie małe pieniądze. Poza tym jest to rozwiązanie sprawdzone i legalne.

Czy zastanawiasz się co ZUS zrobi z Twoimi pieniędzmi? Czy zastanawiasz się jaka będzie Twoja emerytura? Przyszłość ZUS-u nie wygląda za dobrze już teraz ma spore kłopoty finansowe, czy chcesz, aby Twoje pieniądze przepadły?

Dlaczego niektórzy prowadzą legalnie firmę w Polsce i nie płacą ZUS-u?

optymalizacja zus

szybki kontakt

telefon

kom. +48 504 532 904

tel. +48 14 692 48 20

fax. +48 14 692 48 27


telefon

poczta@maly-zus.pl


napisz

4221062

zadzwoń

kreatywpl

 

CPF Business Group
ul. 3 Maja 30/2
35-030 Rzeszów

napisz do nas

Szukasz biura rachunkowego?

Zobacz ofertę najlepszej księgowości online w wersji Premium.

Za 33,34 zł miesięcznie.

Zobacz szczegóły zanim wybierzesz.

zobacz >

Pytania i odpowiedzi

Czy optymalizacja składek ZUS jest legalna ?

Optymalizacja jest legalna i zgodna z myślą przewodnią ustawodawstwa europejskiego. Myślą przewodnią ustawodawstwa europejskiego jest PEŁNA SWOBODA PRZEPŁYWU kapitału i ludzi w obrębie Unii Europejskiej.

 

Czy wspólnicy spółki cywilnej również mogą skorzystać z tego rozwiązania?

Oczywiście! Wspólnicy spółki cywilnej opłacający do tej pory składki do ZUS indywidualnie jako Przedsiębiorcy mogą wykorzystać proponowane przez naszą Spółkę rozwiązania Optymalizacji Kosztów ZUS.


Czy z tego systemu mogą korzystać Przedsiębiorcy zatrudniający pracowników?

Oczywiście! Oferta kierowana jest do osób odprowadzających pełne składki na ubezpieczenie społeczne z tyt. prowadzenia działalności gosp. w Polsce - bez względu na to, czy zatrudniają dodatkowo pracowników czy też nie. W tym celu składa w ZUS jedynie druk ZUS ZWUA - wyrejestrowanie siebie ze wszystkich ubezpieczeń.


Jak ma się miejsce stałego zameldowania w Polsce do sytuacji zatrudnienia na Słowacji?

Każdy z Przedsiębiorców (choć nie tylko), prowadzących działalność w Polsce posiada adres zameldowania na terytorium Polski – mi.in do celów podatkowych, co nie ma związku z zatrudnieniem w Słowacji. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Dzisiaj obywatel Unii ma prawo do swobodnego podróżowania i podejmowania pracy w całej Unii. Jego miejsce zameldowania w żaden sposób go nie ogranicza.


Jak trwałe jest to rozwiązanie? Czy jak wypadku pracy nakładczej polski sejm może zmienić zasady?

Polski Sejm nie ma wpływu na to rozwiązanie i przepisy unijne, które regulują te kwestie. Proszę pamiętać, iż w przypadku zatrudnienia w innym kraju Unii, taka osoba podlega pod dyrektywy unijne a nie przepisy lokalne zatem wszelkie zmiany jak np. wyłączenie umów zlecenia czy potem pracy nakładczej - tutaj nie mają wpływu na rozwiązanie. Polski ustawodawca wpływa na zmianę i stanowienie przepisów lokalnych - polskich. Nasi Klienci korzystają z dyrektyw unijnych, na których kształt polski ustawodawca ma zerowy wpływ.

 

Czy po optymalizacji ja i moja rodzina będziemy mieć pełne ubezpieczenie zdrowotne ?

Tak, pracownik jak i jego rodzina mają pełne ubezpieczenie zdrowotne.

 

Jaka jest podstawa prawna regulująca taką możliwość?

Podstawą prawną regulującą powyższe kwestie jest:

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego (Dz. U. UE L 200 z 07.06.2004 r.).

Na jakim stanowisku zostaje zatrudniona osoba, która decyduje się na rozpoczęcie współpracy ze Spółką?

Nasi Pracownicy otrzymują zatrudnienie na stanowisku Przedstawiciel handlowy w firmie która jest Multi Agencją Reklamową. Stanowisko to pozwala na realizację pracy zdalnej. Pracownik taki wyszukuje ewentualnych klientów dla firmy, praca tych osób pokrywa się z tzw. raportami miesięcznymi, które składają w firmie za pośrednictwem poczty elektronicznej.


Czy nie ma możliwości podważenia takiej umowy?

Polski ZUS nie ma podstaw prawnych i narzędzi do kontrolowania umowy o pracę zawartej w innym kraju Unii Europejskiej. Z tytułu takiej umowy o pracę - nasz polski Klient podlega pod przepisy oraz ustawodawstwo słowackie a nie polskie, zatem nie ma możliwości kontrolowania i prób kwestionowania takiej umowy. Polski ZUS może kontrolować, podważać i kwestionować jedynie tyt. do ubezpieczenia na terenie Polski. Pozostaje mu jedynie przyjąć stan faktyczny który normalizuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego (Dz. U. UE L 200 z 07.06.2004 r.). daje każdemu Przedsiębiorcy gwarantowane, całkowite wyłączenie z polskiego systemu ubezpieczenia w ZUS. Czyli w sytuacji, gdy osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę na Słowacji prowadzi swoją działalność gospodarczą w Polsce, podlegać będzie pod ustawodawstwo tego państwa, na terytorium którego wykonuje pracę najemną - czyli słowackiego.


Czy klient korzystający z tego rozwiązania ma wgląd do wysokości odprowadzanych składek do odpowiednika naszego ZUS-u

Oczywiście! Każdego miesiąca dla każdego naszego Pracownika generowane jest zestawienie z wykazem kwoty brutto wynagrodzenia oraz wartości naliczonych składek na ubezpieczenie oraz zaliczki na podatek.


Czy opłatę wstępną oraz abonament można wliczyć w koszty uzyskania przychodu?

TAK. Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie wystawiamy fakturę na pełną kwotę wpłaty, dzięki czemu możecie Państwo "wygenerować koszty".

 

W Polsce prowadzę dwie różne działalności gospodarcze i w ZUS odprowadzam podwójną składkę zdrowotną od każdej działalności Jak będzie z opłatami w przypadku zatrudnienia na Słowacji?

Posiadając umowę o pracę na Słowacji, nasz Klient zostaje całkowicie wyłączony z polskiego ZUS zatem w przypadku posiadania w Polsce dwóch działalności gospodarczych - w ogóle nie odprowadza w Polsce składek na ubezpieczenie zdrowotne - niezależnie od tego, ile takich działalności gosp. w Polsce będzie prowadził. Od tej chwili taka osoba podlega pod słowacki system ubezpieczenia społecznego gdzie zobowiązania reguluje nasza Spółka.

 

Czy do polskiego ZUS należy dodatkowo opłacać składkę zdrowotną z tytułu swojej działalności gospodarczej?

Przedsiębiorca posiadający zatrudnienie na Słowacji zostaje całkowicie wyłączony spod polskiego systemu ubezpieczeń i nie opłaca żadnych składek społecznych, jak również składki zdrowotnej, ponieważ od momentu rozpoczęcia zatrudnienia podlega pod słowacki system ubezpieczeń! Inaczej mówiąc: W sytuacji, gdy osoba prowadząca w Polsce działalność gospodarczą jest jednocześnie zatrudniona w innym kraju Unii, zaczyna podlegać pod dyrektywy unijne, a nie tylko przepisy lokalne (polskie).

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady WE 883/2004 - osoba taka od tej pory ze wszystkich tyt. do ubezpieczenia podlega pod przepisy tego kraju, w którym wykonuje pracę za wynagrodzeniem - zgodnie z przepisami tego kraju i w nim właśnie jest zobowiązana regulować należne składki z tyt. zatrudnienia oraz swojej działalności gosp. - mimo, że prowadzi ją fizycznie np. w Polsce.

Od tej pory osoba taka w Polsce nie płaci składek do ZUS (nawet składki zdrowotnej) - wszystkie są regulowane według przepisów kraju, w którym taka osoba podjęła pracę na etacie.
Osoba ta od tej pory nie podlega pod przepisy polskie i nie może być w tym zakresie kontrolowana przez polski ZUS.

 

Czy w dalszym ciągu posiadam ubezpieczenie zdrowotne?

Przedsiębiorca zatrudniony w naszej firmie otrzymuje Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i na jej podstawie zarówno on jak i jego najbliższa rodzina bezpłatnie korzysta ze służby zdrowia na terenie całej Unii Europejskiej czyli również Polski. Wyrobienie karty nic nie kosztuje.


Jak wygląda kwestia rozliczenia podatku z Urzędem Skarbowym

Przedsiębiorca z własnej działalności rozlicza się z US tak, jak dotychczas.

Jedyną różnicą będzie fakt, że nie opłaca składek do polskiego ZUS i ich nie uwzględnia. Na początku każdego roku każdy z Pracowników otrzyma dokument potwierdzający zatrudnienie oraz informacje o obligatoryjnych potrąceniach i należnościach za ubiegły rok. Jest to odpowiednik polskiego PIT.